Abio 21

Autor: Milan Bod | 10.2.2017 o 19:33 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  89x

Sľubujem, začnem písať tak, aby ste vedeli, že som nielen niečo prežil, ale aj posun, či nahor, alebo nadol bol poznať v samotnom priebehu diania v širokej škále mojich prehier. Verte, už dnes mi je jedno, čo sa v mojom živote ...

Obrátim kormidlo a vyrazím plnou parou vpred. I keď v tom čase sme mali finančných prostriedkov nadmieru, nudil som sa a chcel som sa niekde zamestnať. Čo osud nechcel, stretol som sa s dvomi gaunermi, ktorých som spoznal z Park baru, kde chodili hrávať hazardné kartové hry. Títo bratia sa v anarchii, ktorá všeobecne vládla zorientovali veľmi rýchlo. Predtým vykonávali funkciu vyhadzovačov v Disco clube Bocacco, ktorý bol hneď za starým mostom. Okupovali miesta v priestoroch mestskej radnice aj so svojimi kumpánmi a v holandských dražbách v rámci malej privatizácie si za výhodných podmienok kúpili priestory na Wollkrovej ulici a Orient kaviareň na námestí SNP. Títo dvaja páni mi ponúkli miesto vrchného čašníka v novootvorenej a zrenovovanej Orientke. Bola to štýlovo zariadená Grécka reštaurácia s technológiami typickými pre grécku kuchyňu. Bol som s nimi zlanáriť gréckeho kuchára do Mnichova, ktorý mal zabezpečiť kvalitné originálne suroviny z viedenského metra do ich reštaurácie. Nemôžem si pomôcť, ale toto obdobie bolo dobou hojnosti. Od prvého otvorenia sme mali od  deviatej do obeda do jednej v noci nabité cudzincami. V tom čase veľa ľudí zo západu chcelo na vlastné oči vidieť ako sa žili za železnou oponou. Miestni obyvatelia obdivovali interier, ale po prezretí jedálneho a nápojového lístka znechutene odchádzali. Konštatovali, že ceny pre nich sú privysoké. My sme nemali najmenší dôvod ich meniť, lebo lokál bol od rána do večera maximálne vyťažený.

V auguste 1993 sme boli celá rodina na dovolenke v Španielsku. Dva týždne sme bývali na Costa brava v hotely Europa. O rok neskôr, v roku 1994 sme boli štrnásť dní na Kanárskych ostrovoch, na ostrove Teneriffe. Ubytovaní sme boli v prvotriednom hotely a na pláž sme mali približne sto metrov. Požičal som si auto Renault kabriolet. Boli sme na upätí sopky Pico de Teide, ktorá je do dnes aktívna a vo vulkanickej vyprahnutej oblasti, kde sa natáčal film: "Planéta opíc". Autom sme prejazdili celý ostrov a navštívili sme viaceré akvaparky. O rok neskôr v roku 1995 sme boli na desať dní na dovolenke v Tunise v destinácii Súz. Bývali sme v štýlovo zariadenom hotely, kde sa každý večer konali atraktívne predstavenia a tanečný večer. Po návrate z Tunisu sa mi už nechcelo šaškovať a pracovať v službách. V novembri 1995 som si našiel miesto samostatného referenta pre nákup surovín z nemecky hovoriacich krajín vo firme Technické sklo. Bola to veľmi príjemná práca a mal som v nej úplnú voľnosť a dôveru samotného riaditeľa Puschenreitera. Chodili sme spolu dojednávať záväzne zmluvy s obchodnými partnermi o nových dodávkach. Takto som bol na služobných cestách v Kolíne, Frankfurte, Mníchove, Viedni a dokonca i v Ľublani. Objednávky som realizoval väčšinou telefonicky a plynulou nemčinou. V tom čase si nechala manželka zmenšiť prsia a vykonať plastiku na stehnách, ktoré si obarila horúcou omáčkou z pekáča, keď vyberala kurča z rúry. Neudržala rovnováhu a v stave alkoholického opojenia došlo k popáleniu stehna. 

Stále sme nevedeli, čo urobíme s dvomi miliónmi uloženými v Tatra banke. Znovu sme nadviazali spojenie s J. P., ktorý nám zabezpečil predaj pozemku. Navrhol, aby sme sa stali tichými spoločníkmi vo firme, ktorú vlastnil spolu s I. Ch. Spoločnosť sa volala HB Re...

Zaoberali sa kúpou a predajom bytov a nehnuteľností. Podľa zmluvy sme my do spoločnosti vložili dva milióny Sk a oni dvaja 3,5 mil. Sk. V roku 1996 nám oznámili, že o veľkú časť finančných prostriedkov prišli. V tom čase ak by sme chceli vložené peniaze získať späť, bolo by to na dlhú trať. Oznámili nám, že sa zameriavajú na výstavbu Bussines Centra, na ktorú sa im podarilo získať výhodný úver. V priestoroch budovy nám ponúkli,že budeme môcť prevádzkovať malé Bistro s kapacitou 40 miest na sedenie a veľkou letnou terasou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Beblavý: S Kiskom sme sa už stretli, zo strán sme mu najbližší

Progresívne Slovensko sa v čase mení, spája nás veľa, ale vnímame aj významné rozdiely, hovorí MIROSLAV BEBLAVÝ zo strany Spolu.


Už ste čítali?